«Пандемія мобілізувала всі сили і прискорила уповільнені процеси»

Олена Ястреб

дизайнерка ювелірних прикрас і засновниця бренду Yastreb

Нова реальність, у якій ми всі опинилися після пандемії, змінила правила гри в модній індустрії: бренди почали переходити на принципи sustainable у виробництві та впроваджувати нові технології, при цьому збільшуючи активність у мережі.

Своїми думками щодо змін в ювелірній справі поділилась Олена Ястреб, дизайнерка ювелірних прикрас і засновниця бренду Yastreb.

Яка взаємодія моди і технологій здається вам найбільш органічною та актуальною?

Світ наповнений технологіями, і вони заходять у наше життя максимально органічно та щільно. Думаю, що ми і технології знаходимося у стані балансу. Вся техніка, з якою ми працюємо, хмарні простори, де ми зберігаємо інформацію, — невіддільна частина нашої реальності.

Чи готовий наш покупець до таких змін?

Наш покупець реагує на хороші пропозиції, зручність і доступність. Я думаю, тому доповнена реальність і не прижилася, хоча вона існує з 80-х років. Іншими словами, активно використовується те, що допомагає у реальному житті та полегшує його.

Сукня, Lake Studio

Які канали просування з використанням нових технологій варто вибрати ювелірним брендам (ігри, соціальні мережі, відеоконтент і т.ін.)?

Насамперед брендам варто приділити увагу соціальним мережам. Якщо говорити про ігри, то вони зараз тільки заходять у модну індустрію і не такі популярні й ефективні на нашому та європейському ринку, як, наприклад, в Азії. Тому участь в іграх не приносить бажаних результатів. Однак соціальні мережі, де зібрані всі наші клієнти, контакти і здійснюється пряма комунікація з покупцем, — це важливий інструмент, з яким потрібно працювати.

Все більшого значення починає набувати клієнтський сервіс і можливість надавати його через соціальні мережі — це те, на що варто звернути особливу увагу.

Наскільки доречно використовувати передові технології в моді (віртуальні прикраси, технології доповненої реальності, NFT, 3D-друк) на українському ринку?

Якщо говорити про NFT, то я великий їх противник, тому що це не екологічно. І це доведено на прикладі одного екоактивіста. Чоловік почав перейматися зменшенням споживання електроенергії, паралельно продаючи свої скульптури у NFT. У результаті всі свої спроби порятунку планети він нівелював тим, що використовував цю технологію. Це схоже на суперечку про те, які пакети використовувати: паперові або пластикові — невідомо, що шкодить довкіллю більше.

Як нова реальність вплинула на ювелірну справу?

Пандемія мобілізувала всі сили та пришвидшила уповільнені процеси. Багато компаній позбулися ілюзорних очікувань і зіткнулися з реальністю. Це було свого роду відкриття і швидка еволюція.

Чи зможе модна індустрія рано чи пізно зовсім відмовитися від реклами в друкованих виданнях і живих презентацій? І чи замінять їх технології доповненої реальності?

Технології доповненої реальності зручно використовувати для проведення показів, подорожей шоурумом або відеопрезентацій. Однак я не думаю, що можливо повністю замінити живе спілкування і презентації. Так, формат може еволюціонувати, але вони залишаться, як і будь-яке живе спілкування, яке необхідне людям. Не варто виключати й те, що офлайн-заходи — це елемент розкоші й час на них знайдеться не у кожного.

Ноутбук Lenovo YOGA 9 гарантує безпеку. Як щодо автоматичного блокування екрану, коли ти відходиш від пристрою? Екологічно, безпечно і розумно!

Які можливості будуть у комп'ютерів/ноутбуків майбутнього? Які функції в аксесуарах майбутнього потрібні особисто вам?

Я думаю, що комп'ютер майбутнього перестане бути фізично обмеженим персональним пристроєм. Я можу зайти на будь-який пристрій наче на свій комп'ютер, бодай це холодильник або телефон, і займатися всіма своїми завданнями, які доступні звідусіль.

Від аксесуарів і комп'ютерів майбутнього я чекаю більшої екологічності та спрощення функції ремонту.

Ноутбуки бренду YOGA від Lenovo створені для поціновувачів стилю та інновацій. Адже кожна деталь ноутбуків YOGA 9, YOGA 7, YOGA Slim 9 і YOGA Slim 7 говорить про їхню індивідуальність: чи то витончене металеве шасі, тканинні або шкіряні кришки екранів, трендові колірні рішення корпусу.

Новинки YOGA створені, щоб зробити життя свого власника простіше за допомогою "розумних" можливостей, які економлять час.


Для творчих користувачів деякі моделі оснащено стилусом, який ховається у пристрій. Сенсорний екран стане найзручнішим полотном у моменти натхнення. Ноутбуки YOGA від Lenovo – стильні та розумні, створені для тих, хто задає тренди повсякдень.