«В цілому цифрові технології націлені, щоб поліпшити наше життя»

Катерина Руденко

дизайнерка в компанії Natus Vincere

Нова реальність, у якій ми всі опинилися після пандемії, змінила правила гри в модній індустрії: бренди почали переходити на принципи sustainable у виробництві та впроваджувати нові технології, при цьому збільшуючи активність у мережі.

Своїми думками щодо змін в індустрії кіберспорту поділилась Катерина Руденко, дизайнерка в компанії Natus Vincere.

З чого варто почати, переходячи на свідоме споживання?

Насамперед варто почати зі своїх думок. Потрібно сформувати у себе елементарні звички — наприклад, відмовитися від целофанових пакетів. Купивши собі буквально кілька екосумок, ви вже принесете величезну користь навколишньому середовищу. Замість одноразових стаканчиків, які ми беремо в кав'ярнях, краще придбати красиву екокружку, що теж позитивно вплине на життя планети. Окрім того, потрібно грамотно і свідомо підходити до покупки продуктів, тому що відходи — це велика проблема для екології. І думаю, варто відмовитися від імпульсивних покупок, щоб не захаращувати свій гардероб непотрібними речами.

Костюм, Sayya

Що ви думаєте про віртуальний одяг у контексті ігор? Чи є у нього майбутнє і яке?

Якщо говорити в контексті скінів, то практика показує, що люди люблять і хочуть витрачати гроші на внутрішньоігрові продукти. Це своєрідний прояв інтересу до гри та підтримка розробника. У скінів 100% є нинішнє і майбутнє.

Наскільки українська аудиторія готова до використання передових технологій (технології доповненої реальності (AR), NFT, 3D-друк і т. ін.)?

Я думаю, що варто говорити не тільки про українську аудиторію. Коли подібні нові технології будуть доступні для користувача як фінансово, так і в плані доступу до девайсів, тоді аудиторія, у тому числі й українська, буде готова до них.

Яку користь цифрові технології принесуть у наше життя в найближчому майбутньому?

В цілому цифрові технології націлені на те, щоби покращити наше життя, зробити його більш безпечним і комфортним. Це включає в себе створення механізмів і роботів, які допоможуть нам з рутинними, складними та небезпечними роботами, а також із соціалізацією людей, підтримкою і дефіцитом спілкування. Дуже цікавий приклад — нейролінк Ілона Маска. Винахідник обіцяє нам, що з його допомогою ми зможемо телепатично передавати інформацію. Нейролінк також націлений на те, щоби лікувати людей від таких серйозних захворювань, як параліч і хвороба Альцгеймера. Зараз це звучить як фраза з фантастичного фільму, але дуже добре, що ми живемо у такий час, коли це може стати реальністю.

Ноутбук Lenovo YOGA 9 підтримує технології штучного інтелекту, що оптимізують роботу та допомагають залишатися продуктивним.

Які можливості будуть у комп'ютерів/ноутбуків майбутнього? Які функції в аксесуарах майбутнього потрібні особисто вам?

Можу припустити, що габарити комп'ютерів і ноутбуків будуть стрімко зменшуватися разом з поліпшенням їхнього наповнення. Також буде підвищуватися продуктивність і ефективність штучного інтелекту, що може перетворити комп'ютери в повноцінних помічників, співрозмовників або навіть друзів. Але хто знає, що чекає нас через 100 років. Можливо, один маленький чіп зможе замінити нам частину техніки, проєктуючи потрібні процеси та екрани на сітківку ока.

Моя мрія — це лінзи, що були в одному з епізодів «Чорного дзеркала», за допомогою яких можна записувати й потім переглядати будь-які моменти з життя. І звичайно ж, хотілося б з їхньою допомогою робити знімки, які будуть передавати красу моменту саме такою, якою ти її бачиш. Ще мрію про девайс, який би визначав, чого ти хочеш в моменти, коли «чогось так сильно хочеться, але не можеш зрозуміти, чого саме». Він би дуже спростив мені життя.

Ноутбуки бренду YOGA від Lenovo створені для поціновувачів стилю та інновацій. Адже кожна деталь ноутбуків YOGA 9, YOGA 7, YOGA Slim 9 і YOGA Slim 7 говорить про їхню індивідуальність: чи то витончене металеве шасі, тканинні або шкіряні кришки екранів, трендові колірні рішення корпусу.

Новинки YOGA створені, щоб зробити життя свого власника простіше за допомогою "розумних" можливостей, які економлять час.


Для творчих користувачів деякі моделі оснащено стилусом, який ховається у пристрій. Сенсорний екран стане найзручнішим полотном у моменти натхнення. Ноутбуки YOGA від Lenovo – стильні та розумні, створені для тих, хто задає тренди повсякдень.